Fotowoltaika w Twoim województwie
Oszczędności, niezależność, ekologia. To główne atrybuty instalacji paneli fotowoltaicznych w Małopolsce i innych regionach kraju. Jeśli szukasz firmy, która wesprze Cię w zaprojektowaniu i wykonaniu spersonalizowanej elektrowni słonecznej, jesteś w odpowiednim miejscu. Z nami zyskasz najwyższą jakość i zaczniesz obniżać swoje rachunki za prąd! Wybierz FG ENERGY!
Fotowoltaika w województwie małopolskim – czy to działa?
Polska, zaraz obok Niemiec, ma bardzo dobre warunki do wytwarzania energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych. Wynika to z wysokiego poziomu rocznego nasłonecznienia, który w wielu obszarach przekracza 1200 kWh/m2. W połączeniu z umiarkowanymi temperaturami otoczenia montaż paneli fotowoltaicznych w Małopolsce i sąsiednich województwach jest w pełni uzasadniony. Sytuacja jest jeszcze lepsza na terenach około górskich, gdzie warunki produkcyjne są jeszcze lepsze.
Czynnikiem motywującym są dostępne formy wsparcia dla przyszłych inwestorów. Można liczyć na jednorazowe środki skierowane na sfinansowanie części projektu, a także odliczenia od podatku w kwocie do 53 000 zł w przypadku przedsiębiorców. W połączeniu z dostępem do nowoczesnej technologii i wsparciem FG ENERGY, instalacje fotowoltaiczne jeszcze nigdy nie były tak bardzo dostępne.
Jak powstaje projekt instalacji fotowoltaicznej?
Wszystko rozpoczyna się od audytu. W początkowej fazie realizacji działań weryfikujemy roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną i maksymalny poziom poboru prądu. Panele fotowoltaiczne muszą być w stanie wygenerować taką ilość energii, by nie trzeba było dokupować jej z zakładu energetycznego. Dzięki temu możliwa będzie odsprzedaż wyprodukowanego prądu i późniejsze jego wykorzystanie na zasadach prosumenta.
Do montażu instalacji PV niezbędne jest miejsce. Dlatego weryfikujemy możliwości usytuowania konstrukcji na połaci dachowej budynku mieszkalnego lub innych dostępnych zabudowań. W niektórych przypadkach paneli fotowoltaicznych nie da się zaimplementować na dachu, dlatego wybiera się stelaże naziemne, jeśli inwestor dysponuje odpowiednią powierzchnią gruntu.
Niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem pod względem architektonicznym i energetycznym jest użycie ogniw fasadowych. Panele słoneczne tego typu implementuje się na konstrukcjach przyściennych lub w formie półprzezroczystych w osi zewnętrznej budynku. Obiekt zyskuje nie tylko estetyczne i innowacyjne wykończenie elewacji, ale także generuje korzyści dzięki produkcji energii elektrycznej.
Szczegółowa budowa paneli słonecznych
Generowanie prądu rozpoczyna się od małego ogniwa, które zawiera płytkę półprzewodnikową. W większości przypadków do jej budowy stosuje się krzem. Panele słoneczne montowane przez nas w Małopolsce i innych regionach zbudowane są dziesiątek tego typu ogniw łączonych ze sobą szeregowo. W każdym z nich dochodzi do rozdzielenia par nośników ładunków, wskutek czego powstaje napięcie elektryczne.
Należy pamiętać, że tak mały element nie jest w stanie wytworzyć użytecznej mocy oraz napięcia. Dlatego panele fotowoltaiczne składają się z dziesiątek takich drobnych ogniw. W dalszej kolejności łączone są szeregowo celem podniesienia wartości napięcia do kilkuset woltów. W ten sposób uzyskuje się wartości zbieżne z tymi, które ma energia elektryczna dystrybuowana przez zakłady energetyczne.
Korzyści wynikające z instalacji paneli słonecznych
W jaki sposób realizowane są oszczędności na energii elektrycznej? Jak zauważyłeś, projekt instalacji konstruowany jest tak, by uzysk prądu pokrywał szczytowy moment poboru energii w danym budynku czy lokalizacji. W praktyce jednak niezwykle rzadko (o ile w ogóle) dochodzi do sytuacji wykorzystywania wszystkich dostępnych odbiorników prądu. Panele fotowoltaiczne jednak cały czas pracują i generują energię, która zostaje magazynowana w akumulatorach lub przekazywana do zakładu energetycznego.
Wielu klientów wybiera tę drugą opcję, dzięki której korzystają z prawa prosumenta. Na czym ono polega? Za pomocą instalacji fotowoltaicznej sprzężonej z głównym przyłączem i obsługiwanej przez dwa liczniki w momentach nadprodukcji dochodzi do przekazywania do sieci zewnętrznej prądu elektrycznego. W chwili niedoboru elektryczności np. w nocy urządzenia pobierają energię z sieci. Na zasadach prawa prosumenta możesz wykorzystać 80% energii oddanej do dystrybutora. W ten sposób wielu właścicieli instalacji PV obniża swoje rachunki nawet do zera!
Niezwykle istotną korzyścią jest także czystość procesu produkcyjnego. Z tego względu fotowoltaika nazywana jest „zieloną energią”. Masz świadomość, że dokładasz od siebie przysłowiową cegiełkę do oczyszczania środowiska. Ma to znaczenie szczególnie na terenach o wyjątkowym zanieczyszczeniu powietrza.
Zacznij oszczędzanie z FG ENERGY!
Rosnące stawki za energię elektryczną w połączeniu z dostępem do technologii determinuje do podejmowania decyzji o instalowaniu paneli fotowoltaicznych. Dzięki nim możesz diametralnie obniżyć swoje rachunki i cieszyć się dostępem do ekologicznej energii ze słońca. Skorzystaj z dostępnych metod kontaktu z naszymi specjalistami i zaplanuj oszczędzanie już dzisiaj! Zapraszamy do współpracy!
Zapewnij sobie ochronę przed podwyżkami prądu – zainwestuj w fotowoltaikę!
Jedna z firm energetycznych potwierdziła już gigantyczne podwyżki w województwie małopolskim. Mówi się, że pozostałe firmy także planują pójść w ich ślady, a ceny wzrosną nawet o 40%. Jedyny ratunek stanowi instalacja fotowoltaiczna, która obecnie jest bardziej opłacalna niż kiedykolwiek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, umów się na darmowy audyt.