Fotowoltaika w Twoim województwie
Chcesz zacząć oszczędzać, wykorzystując panele fotowoltaiczne w województwie kujawsko-pomorskim, ale nie wiesz, jak przeprowadzić inwestycję? Szukasz specjalistów, którzy wesprą Cię w pracach projektowych, montażowych i odbiorze? Znalazłeś bardzo dobre miejsce. Od wielu lat zajmujemy się realizacją mniejszych i większych elektrowni słonecznych dla klientów indywidualnych, gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw. Zapoznaj się z naszą ofertą!
Korzyści z paneli fotowoltaicznych w Kujawsko-Pomorskiem
Północno-centralna Polska cechuje się bardzo korzystnymi warunkami do montażu paneli fotowoltaicznych. Wynika to ze średniego poziomu nasłonecznienia, który mieści się w przedziale 1100-1200 kWh/m2. Dzięki tak wysokim wartościom moduły PV mogą działać sprawniej i generować energię elektryczną wydajniej. Ma na to wpływ również nie najwyższa temperatura w tej części kraju. Należy pamiętać, że panele fotowoltaiczne nie pracują efektywnie, jeśli wystawiane są na wysokie temperatury.
Inwestycja w montaż paneli fotowoltaicznych w Kujawsko-Pomorskiem zwraca się szybciej właśnie ze względu na wysokie nasłonecznienie i lepsze zyski energii. klient korzystający z osobistej elektrowni uniezależnia się od zewnętrznych dostawców prądu i może dodatkowo sprzedawać produkowaną przez siebie energię do jednego z dystrybutorów.
Warunki montażu instalacji PV
Nasłonecznienie wpływa na efektywność konwersji promieni słonecznych w prąd elektryczny, ale nie jest jedynym czynnikiem determinującym do montażu instalacji. Dlatego możemy zaoferować naszym klientom dogodne i dopasowane do potrzeb rozwiązania.
Na rynku konsumenckim wyodrębnia się 3 sposoby implementacji ogniw słonecznych. Należą do nich generatory:
- nadachowe,
- fasadowe,
- naziemne.
W przeważającej części projekt instalacji PV obejmuje konstrukcje nadachowe. Wybierając połać pod panele, należy pamiętać o ich pochyleniu względem poziomu, który powinien oscylować w granicy 30°. Najlepiej, gdyby były skierowane na wprost strony południowej bez żadnego odchylenia kątowego. Takie warunki uzyskuje się, implementując specjalne konstrukcje nośne, jeśli dach ma inne wartości kątowe.
W niektórych przypadkach dach nie zawsze jest odpowiednim miejscem do montażu paneli słonecznych. Może mieć na to wpływ stałe zacienienie, planowane w niedalekiej przyszłości modernizacje lub uwarunkowania konstrukcyjne, zapewniające wątpliwą nośność dla instalacji. Projekt instalacji fotowoltaicznej realizowany jest w takich przypadkach na gruncie w niedalekiej odległości od budynków zaopatrywanych w prąd.
Drugim rozwiązaniem stosowanym szczególnie przez większych inwestorów są panele fotowoltaiczne w formie fasadowej. Można je zaimplementować jako półprzezroczyste elementy, które montuje się w osi zewnętrznej budynku, jako jego przeszklenia. Rozwiązania tego typu można zaobserwować w konstrukcjach wieżowców i biurowców w większych miastach.
Budowa paneli fotowoltaicznych
Sercem instalacji jest pojedyncze ogniwo. Każdy z paneli fotowoltaicznych posiada w sobie dziesiątki pojedynczych generatorów, których moc znamionowa w punkcie mocy maksymalnej (MPP) może wytworzyć prąd o wartości do 2 W i napięcie w przedziale 0,5-0,9 V. Szeregowe łączenie poszczególnych modułów zapewnia z kolei wartości przekraczające kilkaset woltów.
Materiałem wykorzystywanym do ich budowy jest w zdecydowanej większości krzem. Konwersja energii słonecznej w elektryczną jest możliwa dzięki budowie półprzewodnikowej. Instalacje fotowoltaiczne wykorzystują zjawisko rozdzielenia ładunków powstałych na skutek padania promieni słonecznych na ogniwo. Pod wpływem tego procesu zachodzi powstawanie napięcia elektrycznego. Jest ono przekazywane do inwertera i zamieniane na prąd zmienny, tożsamy z tym, który dociera do urządzeń z sieci zewnętrznych.
Korzyści z montażu paneli fotowoltaicznych w Kujawsko-Pomorskiem
Zasadniczym czynnikiem determinującym naszych klientów do realizacji projektów instalacji fotowoltaicznych jest oszczędzanie. Przyłączając osobistą elektrownię do już istniejącej instalacji elektrycznej możesz korzystać z prawa prosumenta. Dzięki niemu sprzedajesz nadwyżki prądu, który generowany jest przez panele fotowoltaiczne i odbierasz w momencie przerwy w produkcji. W ten sposób możesz obniżyć swoje rachunki nawet do zera!
Pamiętaj, że fotowoltaika to także kolejny krok w stronę dbania o środowisko naturalne. Podczas wytwarzania energii elektrycznej przez panele fotowoltaiczne nie generujesz szkodliwych substancji do atmosfery. W ten sposób dokładasz swój udział w podnoszenie jakości powietrza, którym każdy oddycha.
Rozpocznij współpracę z FG ENERGY!
Jeśli potrzebujesz doradztwa, wsparcia technicznego i pomocy w doborze odpowiednich komponentów odezwij się. Pozostawiamy do Twojej dyspozycji preferowane formy kontaktu, dzięki czemu w wybrany przez siebie sposób możesz podzielić się z nami swoimi oczekiwaniami. Zacznij już dzisiaj oszczędzać na rachunkach! Wybierz fotowoltaikę!
Kolejne podwyżki w województwie kujawsko-pomorskim!
Najnowsze prognozy dotyczące cen prądu nie są pozytywne. Ceny mogą wzrosnąć o nawet 40%. W związku z tym to najlepsza pora na instalację fotowoltaiczną – stanowi ona ratunek przed ciągłymi podwyżkami prądu, źródło dodatkowych oszczędności i wsparcie dla środowiska!
Chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat? Zapisz się na darmowy audyt.