PROFESJONALNY MONTAŻ ZE WSPARCIEM EKSPERTÓW
Stacja ładowania pojazdów — co to takiego?
Montaż domowej ładowarki do samochodu to przede wszystkim bardzo duża wygoda. Nie musisz szukać najbliższej stacji, aby zapewnić sobie stały dostęp do energii elektrycznej potrzebnej do zasilenia pojazdu.
Uzupełnianie energii w akumulatorach samochodu elektrycznego za pośrednictwem domowej instalacji jest o wiele bardziej opłacalne niż korzystanie z publicznych ładowarek. Jest to widoczne szczególnie wtedy, gdy jeździsz na krótkich dystansach. W takiej sytuacji możesz ładować auto w domu za pośrednictwem wygodnej ładowarki typu wallbox. Co więcej, auto możesz zasilać również energią wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną. Przy odpowiednim montażu stacji ładowania i dobraniu właściwych parametrów, koszt użytkowania samochodu może spaść nawet do zera.
Samochód elektryczny można zasilać prądem ze zwykłego domowego gniazdka o napięciu 230 V. Wystarczy do tego ładowarka znajdująca się na wyposażeniu auta. Nie jest to jednak efektywny proces. Moc przekazywana w ten sposób jest mała, a samo ładowanie jest bardzo długie. Dlatego korzystnym rozwiązaniem jest montaż stacji do ładowania we własnym domu.
Takie ładowarki mogą być urządzeniami przenośnymi lub stacjonarnymi. Zazwyczaj wyposażone są w przewód ładowania. Urządzenia w wersji mobilnej mogą korzystać z zasilania w postaci gniazda zamontowanego w ścianie lub tzw. siły.
Dostępne są dwa typy ładowarek stacjonarnych – wolnostojące i naścienne, czyli tzw. wallboxy, wyposażone w przewód zamontowany na stałe lub wymienny. W praktyce urządzenia te różnią się m.in. poziomem mocy, możliwością regulacji tego poziomu, typami wtyczek i rodzajami zabezpieczeń. W zależności od modelu mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak opóźniony start czy kontrola zdalna.
Jaką domową ładowarkę do samochodu wybrać?
Przy doborze stacji ładowania zwracaj uwagę głównie na moc i maksymalną szybkość ładowania auta elektrycznego przy dostępnej mocy w instalacji elektrycznej.
Przede wszystkim uwzględnij rodzaj wykorzystywanej taryfy. Użytkownicy taryfy dzień/noc np.: G12 mogą ładować samochód elektryczne pomiędzy 22:00-6:00, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów poboru energii. Jeśli użytkownik dodatkowo ma instalację fotowoltaiczną, pojazd jest świetnym odbiornikiem energii wyprodukowanej przez panele. Nie ma więc potrzeby oddawania nadprodukcji do sieci po niekorzystnej cenie. Możesz ją wykorzystać do zasilania samochodu poprzez zastosowanie buforu w formie magazynu energii.
Podczas wyboru stacji ładowania auta elektrycznego, zwracaj uwagę na cztery główne parametry, czyli:
- moc przyłączeniową domowej instalacji,
- dostępną rezerwę mocy,
- liczbę faz,
- maksymalną moc ładowania pojazdu.
Jeśli nie wiesz, w jaki sposób wybrać odpowiednie urządzenie, chętnie Ci doradzimy. Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące montażu ładowarki do samochodu elektrycznego w garażu lub innym miejscu i podpowiemy Ci, jaka opcja najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji.
Montaż domowej ładowarki do samochodu — co oferujemy?
W naszej ofercie znajdziesz ładowarkę naścienną typu wallbox renomowanej firmy Besen. Decydując się na montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w takiej formie, stawiasz na jedno z najlepszych rozwiązań na rynku. To przede wszystkim doskonały stosunek jakości do ceny. Jest przy tym bardzo wygodna w użytkowaniu. Prosty panel ścienny wyposażony w kolorowy wyświetlacz LCD pozwala zobaczyć aktualny stan naładowania, w tym czas ładowania, napięcie, aktualną temperaturę wewnętrzną itp.
Można go łatwo zamontować na ścianie, ale istnieje także możliwość instalacji wallboxa stojącego, jeśli klient preferuje taki typ montażu. Skrzynka ścienna APP i skrzynka ścienna RFID pokazana poniżej to ulepszone wersje tego produktu o tej samej stałej wydajności i metodzie instalacji.
Montaż ładowarki do samochodu elektrycznego a fotowoltaika
Takie połączenie pozwoli Ci na niemal darmową eksploatację pojazdu. Obecnie, przy wysokich cenach paliw i drożejącej energii elektrycznej z sieci, to rozwiązanie idealne. Przy tym dbasz o ekologię — chronisz środowisko, nie emitując spalin i zanieczyszczeń do atmosfery. Domowa instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd z energii słonecznej. Jego nadwyżki energii można wykorzystać do zasilania stacji ładowania samochodu elektrycznego, dzięki czemu można poruszać się autem niemal za darmo.
Warto wziąć pod uwagę, że korzystanie z ogólnodostępnych stacji ładowania jest najdroższą opcją, na jaką mogą zdecydować się kierowcy elektryków. Średniej szybkości stacje AC pozwalają naładować akumulatory za cenę ok. 1,20 zł/kWh, natomiast na superszybkich stacjach DC cena ta rośnie do ok. 2 zł/kWh. To oznacza, że w tym przypadku przejechanie 100 km to koszt aż kilkudziesięciu złotych (różni się w zależności od modelu samochodu).
Dużo tańszą alternatywą jest ładowanie auta z domowego gniazdka za pomocą dołączonej ładowarki. W tym przypadku jednak trzeba się liczyć z bardzo długim oczekiwaniem, aż samochodowa bateria będzie pełna. Aby przyspieszyć proces ładowania auta w domu, ciesząc się tańszą energią z własnej instalacji, warto zainwestować w domową stację typu wallbox. Natomiast by jeszcze bardziej obniżyć koszty poruszania się pojazdem elektrycznym, idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie do ładowania energii pozyskanej dzięki instalacji fotowoltaicznej.
Montaż ładowarki do samochodu elektrycznego, który możemy dla Ciebie wykonać, może uwzględniać zasilanie jej prądem z sieci lub wytworzonym przez instalację fotowoltaiczną. Jako specjaliści w takich systemach dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie, które uwzględni Twoje zapotrzebowanie na energię oraz wszelkie parametry techniczne współpracujących ze sobą urządzeń.
Zdecydowanie zachęcamy do połączenia ładowarek samochodowych z fotowoltaiką. Jest to niespotykana dotąd możliwość uzyskania bardzo widocznych oszczędności. Eksploatacja pojazdu może w takich sytuacji stać się niemal darmowa. Co więcej, przyczyni się to także do zwiększenia autokonsumpcji, co w świetle aktualnych zmian w przepisach dotyczących kupowanie i sprzedawania prądu przez prosumentów, jest niezwykle korzystne.
Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych to zatem rozwiązanie, którym warto się zainteresować. Pozwoli Ci oszczędzić pieniądze, zadbać o środowisko naturalne i zapewni Ci dużą wygodę i niezależność energetyczną. Jeśli planujesz taką inwestycję, zwróć się do specjalistów — doradzimy Ci, na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę. Zaplanujemy i wykonamy dla Ciebie instalację, która przyniesie Ci liczne korzyści, nie tylko finansowe.
Niezależność, której potrzebujesz
STACJA ŁADOWANIA POJAZDÓW
Takie połączenie pozwoli Ci na niemal darmowe podróżowanie, co w obecnych czasach jest naprawdę dużą oszczędnością i udogodnieniem. Dodatkowo to kolejna cegiełka w trosce o środowisko. Same plusy!
Obsługa stacji ładowania jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy wyjąć kabel z samochodu i podłączyć go do gniazda w punkcie ładowania.
JAK TO DZIAŁA
ZALETY OFERTY
Zalety stacji ładowania pojazdów
WYGODA
OSZCZĘDNOŚĆ
INTUICYJNOŚĆ
OCHRONA ŚRODOWISKA
NASZE ZALETY
Co zyskujesz?
FG Energy zadba o twoje rachunki
Konsultacje ze specjalistą z branży fotowoltaicznej
25 letnia gwarancja uzysków
JESTEŚMY W TYM RAZEM
Pomoc w uzyskaniu dotacji
DOTACJE
Zyskaj nawet 20 500 zł w ramach tej inwestycji!
- Czas trwania: od 15 kwietnia 2022 r. aż do wyczerpania budżetu przeznaczonego na ten cel.
- Przewidywany budżet to 350 mln zł.
- Program jest przeznaczony dla osób mających instalację w systemie NET-BILLING.
- Dla osób, które pobierały już dotację w poprzednich naborach, a teraz przejdą na nowy system rozliczeń mają szansę dostać 2000zł dodatkowego dofinansowania na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.
- Składanie wniosków będzie odbywało się online jak do tej pory.
- Wnioski mogą składać osoby, które zakupiły instalację fotowoltaiczną po 1 lutego 2022 roku.