Fotowoltaika w Twoim województwie
Chcesz uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu? Masz już dosyć wysokich rachunków za energię elektryczną? Nie dziwimy się Twoim odczuciom. Dlatego oferujemy montaż paneli fotowoltaicznych w Lubelskiem. Zajmujemy się inwestycjami w osobiste elektrownie słoneczne już od wielu lat i nabyliśmy doświadczenia w prowadzeniu projektów dla inwestorów indywidualnych, gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw. Sprawdź, ile możesz zyskać!
Dlaczego panele słoneczne w Lubelskiem to dobry pomysł?
Szczególnie mieszkańcy tego obszaru Polski są faworyzowani pod względem warunków słonecznych. Statystyki pokazują, że poziom nasłonecznienia w tym regionie przekracza 1200 kWh/m2, co liniowo wpływa na zasadność montażu paneli fotowoltaicznych. Co ciekawe to właśnie Polska i Niemcy mają jedne z lepszych uwarunkowań do konwersji promieni słonecznych w energię elektryczną. Powodem jest umiarkowana temperatura otoczenia. Instalacje fotowoltaiczne generują mniejsze zyski przy dużych temperaturach, nawet jeśli nasłonecznienie jest wysokie.
Kolejny powód to dostępne dofinansowania obniżające koszt instalacji fotowoltaiki. Dzięki nim Klienci mogą jeszcze bardziej obniżyć koszty związane z montażem i zakupem osprzętu. Dla przedsiębiorców możliwe jest także odliczenie od podatku kosztów paneli fotowoltaicznych, ich instalacji i zakupu materiałów. Maksymalna kwota do odliczenia to 53 000zł. Poza dobrymi warunkami słonecznymi są też konkretne ulgi finansowe dla osób chcących zaimplementować u siebie instalacje PV.
Jak montuje się panele fotowoltaiczne w Lubelskiem?
W zdecydowanej większości przypadków inwestorzy korzystają z dostępnej powierzchni dachowej na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Uwarunkowania techniczne muszą jednak pozwalać na montaż instalacji fotowoltaicznej. Jedna ze stron pokrycia musi być skierowana maksymalnie na południe, najlepiej pod kątem 0°. Wtedy efekty działania paneli słonecznych są najlepsze. Kolejny czynnik to pochylenie względem poziomu, które powinno zawierać się w okolicy 30°.
Jeśli nośność konstrukcji dachowej jest niewystarczająca lub występują stałe zacienienia, projekt opracowuje się na podstawie stelaży naziemnych. inwestor musi oczywiście dysponować odpowiednim obszarem, który mógłby zagospodarować na montaż instalacji fotowoltaicznej. Konstrukcje dachowe są łatwiejsze w konserwacji i serwisowaniu, oraz nie przeszkadzają w ewentualnych modernizacjach połaci dachowej.
inwestorzy chcący zaimplementować panele fotowoltaiczne w swoich budynkach mogą wybrać także nowoczesne fasadowe ogniwa. Są one instalowane na konstrukcji ściennej budynku, a także mogą występować w formie półprzezroczystych elementów spełniających rolę przeszkleń. To trend w architekturze, który coraz śmielej wchodzi również do Polski. Spełnia rolę architektoniczną i wpływa na generowanie oszczędności z produkcji prądu.
Jak zbudowane są panele słoneczne?
Kluczowym elementem jest pojedyncze ogniwo. Do skonstruowania instalacji fotowoltaicznych używa się dziesiątek modułów PV, a każdy z nich zbudowany jest z kilkunastu lub kilkudziesięciu małych ogniw. Konwersja odbywa się za pomocą półprzewodnikowej płytki, na którą padają promienie słoneczne. Moc w MPP (punkt mocy maksymalnej) nie przekracza 2 W, a napięcie mieści się w przedziale 0,5-0,9 V.
Takie wartości oczywiście nie pozwalają do zasilania żadnego większego odbiornika prądu. Dlatego każde ogniwo i poszczególne generatory łączy się szeregowo. Projekt instalacji fotowoltaicznej zakłada obecność wielu modułów PV, których liczba uzależniona jest od średniego rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną i dostępnego miejsca. Dzięki temu odbiorca cieszy się prądem o wartościach zbieżnych z dostępnymi w sieci elektrycznej.
Jakie korzyści przynosi montaż instalacji fotowoltaicznej?
inwestorzy ukierunkowani są na oszczędności. I właśnie dlatego decydują się na panele fotowoltaiczne. Ich montaż determinują stale rosnące koszty energii elektrycznej. Posiadacz osobistej elektrowni słonecznej może więc generować prąd dla siebie bez konieczności opłat. Jego nadmiar sprzedaje do zakładu energetycznego na zasadzie prawa prosumenta, co daje mu możliwość odbioru 80% oddanej energii. Dzięki temu rachunki mogą być nawet zerowe!
Zewnętrzne źródła prądu mogą być zawodne. Nieoczekiwane braki w dostawach wywołane przypadkowymi usterkami lub pogodą potrafią sparaliżować działalność w domu, gospodarstwie i firmie. To kolejny z powodów, dla których nasi Klienci decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych. Zapewniają dopływ prądu a ich jakość potwierdzana jest przez wieloletnią gwarancję producencką.
Zacznij oszczędzać z FG ENERGY!
Od rozpoczęcia planowych oszczędności dzieli Cię jedynie krok! Możesz wybrać jedną z preferowanych form kontaktu i dowiedzieć się, jaką ofertę przygotowaliśmy dla Ciebie. Stanowimy zespół specjalistów, który działa nie tylko w województwie lubelskim, ale całej Polsce. Zebrane doświadczenie przekuwamy na zadowolenie inwestorów. Dołącz do szczęśliwych posiadaczy fotowoltaiki! Zadzwoń lub napisz!
Podwyżki cen prądu nie ominą mieszkańców województwa lubelskiego!
Polska jest obecnie krajem, gdzie mają miejsce najwyższe podwyżki cen prądu w całej Unii Europejskiej. A to dopiero początek, ponieważ zapowiadany jest kolejny wzrost opłat za energię, rzędu nawet 40%. I to niestety już wkrótce, bo w 2022 roku. Dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które zapewni niezależność energetyczną, a przy tym będzie przyjazne środowisku. Mowa oczywiście o instalacji fotowoltaicznej.
Więcej informacji na ten temat uzyskasz wypełniając poniższy formularz kontaktowy.
https://fgenergy.pl/darmowy-audyt/