Podłącz się
do końca marca

Chcesz korzystać z obecnego systemu bilansowania energii? Podłącz instalację do 31.03.2022.

Food App Feature Image
Skorzystaj Z Dotacji

Zastanawiasz się jak tego dokonać?​

Nowelizacja Ustawy o OZE przewiduje wprowadzenie systemu handlu energią, tzw. net-billing, z którego będą mogli korzystać wszyscy Prosumenci, którzy podłączą instalację do sieci po 1 kwietnia 2022 roku.

 

Abyś mógł korzystać przez najbliższe 15 lat z obecnego systemu opustów energii, przyłącz instalację fotowoltaiczną do sieci do końca marca 2022 roku. Standardowo po zamontowaniu instalacji musisz liczyć ok. 38 dni na podłączenie instalacji do sieci (zgłoszenie mikroinstalacji + 30 ustawowych dni na wymianę licznika), dlatego czasu na decyzję zostało naprawdę niewiele.

 

Im bliżej terminu tym bardziej zakłady energetyczne będą przeciążone ilością zgłoszonych mikroinstalacji, dlatego w takim przypadku zaplanuj montaż fotowoltaiki z wyprzedzeniem. Pamiętaj, że jako Klient FG Energy – możesz skorzystać z bilansowania 1:1

Oferta bilansowania 1:1

Współpracujemy z Fortum, prężnym dystrybutorem energii i gazu w Polsce. To dzięki innowacyjnej na krajowym rynku ofercie możemy zagwarantować bilansowanie energii wyprodukowanej przez Klienta w bilansie 1:1.

 

Co to znaczy? Każdy wat energii oddany do krajowej sieci energetycznej wróci w całości do Klienta. Nadwyżkę niezużytej energii klient może wykorzystać w innym wskazanym przez siebie miejscu.

Fortum

Skorzystaj z dotacji

Instalując fotowoltaikę masz możliwość skorzystania z wielu rządowych programów dofinansowania instalacji. Dzięki nim możesz zaoszczędzić nawet 50% wartości całej inwestycji, a ponadto niektóre z nich się ze sobą łączą. 

Moj Prad

Program “Mój Prąd 4.0 ”

Rządowe wsparcie finansowe dla instalacji fotowoltaicznych będzie dostępne jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku. Dotychczas wypłacono ponad 17 tys. dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych. Warto rozważyć inwestycję w fotowoltaikę z wyprzedzeniem, ponieważ chętnych nie brakuje, a budżet zawsze jest ograniczony. W programie pieniądze przyznawane były jednorazowo dla danej instalacji PV. Oznacza to, że mając dwie nieruchomości mieszkalne można było starać się o dofinansowanie dla obu domów. Program łączył się także z innymi dotacjami.

 

Program “Czyste Powietrze”

Program “Czyste Powietrze” ma na celu ograniczenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Powstają one podczas ogrzewania domów przestarzałymi źródłami ciepła lub paliwami słabej jakości. Dotacja jaką można otrzymać z programu to aż 30 000 złotych i należy ją przeznaczyć na wymianę starych źródeł ciepła lub instalację fotowoltaiczną.

Czyste Powietrze
Termo

Ulga Termomodernizacyjna

Koszty fotowoltaiki możesz odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Kwota odliczenia to maksymalnie 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Warto zaznaczyć, że wspomniany limit liczony jest na jednego podatnika. W przypadku inwestycji dokonanej przez małżonków, zostanie ona podwojona i wyniesie aż 106 tysięcy złotych.

FG Energy oferuje kompleksową obsługę, w której skład wchodzi także pomoc w uzyskaniu powyższych dotacji. Nie zwlekaj i zapisz się na darmowy audyt. 

Zainteresowany ofertą? Wypełnij formularz

Masz jeszcze wątpliwości? Skontaktuj się z nami! Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Wypełnij formularz kontaktowy — skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie!